همانند وردپرس، جوملا نیز رایگان است و از زبان فارسی پشتیبانی می کند.جوملا یکی از قدیمی ترین نرم افزار های سایت ساز است. به کمک این CMS، به مدیریت محتوا در سایت بپردازید. جوملا را می توان بدون هیچ دانش برنامه نویسی پیاده و مدیریت کرد.
نام جوملا گرفته شده از واژه‌ای در زبان سواحیلی است که به معنی «همه با هم» یا «همگی» است. این cms بسیار زیبا و قدرتمند دارای توانایی های بسیار زیادی می باشد از جمله: -ایجاد فروشگاه اینترنتی -راه اندازی فروم -چت و پشتیبانی -مدیرت فایلها -سیستمهای پیشرفته تبلیغات و … -امکان ساخت انواع فرمها -امکانات مقالات و اخبار -گالری و مولتی مدیا -تفویم شمسی و میلادی -ادیتور(ویرایشگر) -مدیریت و ثبت نام حرفه ای از کاربران سایت -وضعیت هواشناسی -قالب های متنوع و زیبا -دانلود و اشتراک فایلها -و…

مزیت جوملا چیست ؟

در پاسخ به مزیت جوملا چیست بایستی گفت:

رایگان بودن و نصب آسان جوملا

جوملا! یک سیستم عامل منبع باز است که به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد هزینه های صدور مجوز از کد آزادانه استفاده کنید، به همراه جوملا همچنین صدها قالب الحاقی رایگان را ارائه می دهد.نصب جوملا فقط چند دقیقه طول می کشد. به راحتی می توانید صفحه وب جوملا خود را بارگیری و نصب کنید.

 

پشتیبانی از تجارت الکترونیکی

کاربران جوملا به جای استفاده از سیستم عامل های مختلف قادر به مدیریت محتوای خود و فروشگاه آنلاین خود در همان مکان هستند. جوملا از برخی از مؤلفه های تجارت الکترونیک پشتیبانی می کند که برای ایجاد فروشگاه های خرید مانند: VirtueMart ، JoomShopping ، K2Store عالی هستند.

اسکریپت های PHP

جوملا از اسکریپت نویسی کامل PHP استفاده می کند. هنگام استفاده از چارچوب جوملا ، موارد سازگاری باید محدود باشد.

در دسترس بودن برنامه های افزودنی

یک مولفه یا افزونه جوملا می تواند عملکردهای مختلفی را ارائه دهد که نیازی به نصب آن در افزونه ها برای ساخت وب سایت خود ندارید.

انجمن فعال

جوملا دارای یک جامعه کاربری بزرگ است که می توانید برای ساخت وب سایت خود از آن مشاوره ، راهنمایی ، آموزش و در نهایت از ترفندهای آن بهره بگیرید.

سازگاری و انعطاف پذیری جوملا

می توانید از جوملا برای تجارت کوچک خود استفاده کنید و در صورت لزوم آن را گسترش دهید. با داشتن دانش HTML می توانید سایت جوملا خود را حفظ کنید. برای استفاده از آن لازم نیست یک برنامه نویس باشید.

پشتیبانی از زبان فارسی در joomla

از آنجایی که ایده جهانی بودن سیستم مدیریت محتوا جوملا از همان اول مطرح شده بود، تیم توسعه سیستم مدیریت محتوا جوملا روی توسعه سیستم به سایر زبان‌ها توجه کرده و در نهایت نوبت به پشتیبانی از زبان فارسی رسید و برای کاربران فارسی در دسترس قرار گرفت.حال می توان از این سیستم که به صورت کامل از زبان فارسی و راست چین شده پشتیبانی می‌کند بهره برد و سایت خود را ایجاد کرد.

این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
این فیلد را پر کنید
فهرست